Sun October 17, 2021   |   یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰  
   
 
 
  راهبرد مشارکت دستگاه  |  ارتباط با مدیران  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
مجید شاکـری
سرپرست شهـرداری همـدان
     مناقصه و مزایده
واگذاري امور خدمات شهري در محدوده هر يك از مناطق 2 گانه شهرداري همدان
پیاده روسازی و جدولگذاری سطح صفر تقاطع غیرهمسطح سردار همدانی
خرید، نصب، اجرا تجهیزات اکتیو شبکه
واگذاری بیمه مازاد هزینه های درمانی پرسنل شهرداری همدان
فروش پنج قطعه زمین مسکونی
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض و بهاي خدمات سال 1400 شهرداري همدان
تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1399 شهرداری همدان
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٩/١۵ تعداد بازدیـد : ٣۵٠   بازگشت
 
 
 فراخوان اولین سمپوزیوم ملی مجسمه سازی مشاهیر شهر همدان

معاون خدمات شهری شهرداری با اشاره به سابقه و تمدن کهن شهر همدان ابراز داشت: همدان به عنوان شهری که دارای تاریخ و تمدنی کهن است مفاخر و علمای زیادی را در خود پرورش داده است که مایه افتخار ایران و جهان اسلام هستند.

 
 

 

وی بیان نمود:  برنامه ریزی احداث بوستان مشاهیر با توجه به کثرت تعدادمفاخر  و مشاهیر چهار سال و با دقت زیادی انجام گرفت که در همین زمینه از صاحبنظران و ارگان های ذی ربط (اداره ارشاد، سازمان اسناد، استانداری و اساتید دانشگاهی) طی چندین جلسه تخصصی اعلام نظر صورت پذیرفت.

وحید علی ضمیر افزود:از بین اسامی مشاهیر شهر همدان بر اساس دوره زمانی قبل از اسلام و بعد از اسلام تا سال۱۳۰۰ ، بنا بر بیشترین امتیازی که اساتید و صاحبنظران اعلام نمودند 23 نفر انتخاب و در نهایت اسامی به تایید کمیسیون فرهنگی شورای شهر نیز رسید، ولی با توجه به اینکه عمدتا از این افراد تصویر و مستنداتی در دست نبوده فرآیند تصویرسازی چهره مشاهیر با نظر اساتید انجام شد.

وی با اشاره به این که در حال حاضر فاز اول در دستور کار قرار دارد،  ادامه داد: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اولین سمپوزیوم مجسمه سازی مشاهیر و مفاخر کهن شهر همدان را برگزار می نماید که این سمپوزیوم با هدف ایجاد زمینه مشارکت فعال هنرمندان مجسمه ساز و به منظور تجلیل از مقام مفاخر فرهنگی و هنری این شهر برگزار می شود و هنرمندان گرامی می توانند جهت شرکت با ارائه سوابق حرفه ای مرتبط در این سمپوزیوم ثبت نام نمایند.

وی اضافه نمود: این سمپوزیوم مختص طراحی و ساخت سردیس و نیم تنه بوده و با توجه به شرایط اضطراری و بحرانی کشور به دلیل اپیدمی کرونا و حفظ سلامت هنرمندان عزیز از مخاطرات پیش رو، اجرای آثار در یک فضای جمعی برای گردهمایی هنرمندان مجسمه ساز محقق نشد و هنرمندان در کارگاه های خود به اجرای آثار خود خواهند پرداخت.

این مقام مسئول اظهار داشت: تمامی داوطلبان شرکت در سمپوزیوم باید دارای سابقه و تجربه طراحی و ساخت سردیس و مسلط و آشنا به قواعد آناتومی سردیس باشند. انتخاب هنرمندان بر اساس رزومه و سوابق هنری مرتبط و تسلط بر اجرای آثار فیگوراتیو توسط اعضای هیئت داوری صورت می گیرد. هنرمند باید توان پردازش شخصیت هنرمند را داشته باشد.

اندازه سردیس ها بر اساس مقیاس 1.5 برابر ابعاد طبیعی سر انسان با ارتفاع 80 تا 90 سانتی متر تعیین شده است. جزئیات ساخت آثار در جلسات کارشناسی و هماهنگی با هنرمندان منتخب اعلام خواهد شد. تهیه تمامی مواد و مصالح ساخت اعم از اسکلت فلزی، خمیر و گل مجسمه سازی و ... بر عهده هنرمند خواهد بود.

وی  کفت: هنرمندان می بایست در پایان زمان تعیین شده سردیس کامل ساخته شده را پس از تایید داوران و ناظران هنری قالب گیری شده و با رنگ آمیزی نهایی به همراه قالب ساخته شده به ستاد اجرایی سمپوزیوم تحویل دهند و به هر یک از هنرمندان راه یافته به سمپوزیوم پس از اجرا و تحویل کامل اثر مبلغی به همراه لوح تقدیر اعطاء خواهد شد.

دبیرخانه نخستین سمپوزیوم مجسمه سازی مشاهیر و مفاخر در نظر دارد ماکت نمایشگاهی آثار منتخب را نگهداری و به نمایش بگذارد. از این رو هنرمندان منتخب می بایست ماکت گچی در ابعاد 40 سانتی متر به همراه جزئیات را پیش از برگزاری رویداد به دبیرخانه سمپوزیوم تحویل دهند.

علی ضمیر اعلام کرد: بر اساس گاه شمار، اولین سمپوزیوم مجسمهسازی مفاخر همدان از 15 آذر تا 15 دی ماه برگزار می شود و متقاضیان محترم می توانند با  مراجعه به سایت  http://simasabz.hamedan.ir جهت دریافت فایل فرم ثبت نام و ارسال مدارک ثبت نام خود به ایمیل simasabz.hamedan@gmail.com اقدام نمایند.

 
     
 
 
 
 
نقشه شهر همدان    
پورتال جامع شهر همدان    
ضوابط شهرسازی و معماری    
تعرفه عوارض و بهای خدمات    
مناقصه ، مزایده و فراخوان    
آگهی ها و اطلاعیه های شهروندی    
بانک ایده های مدیریت شهری    
آمارنـامه شهرداری همدان    
 
 
 
© 2005 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٩ کاربران آنلاین :
۱,۳۵۰,۵۲۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان